×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Gjeloshaj: Mali i Zi i hapur për bizneset nga Kosova

  FrontOnline
  16 Maj 2024

  Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj, viziton Aleancën Kosovare të Bizneseve, ai është pritur nga kryetari i AKB-së, Agim Shahini.

  “Kosova dhe Mali i Zi ka raporte të mira ekonomike, ne diskutuam në lidhje me mundësitë e investimeve nga Kosova dhe Mali i Zi. Kosova me Malin e Zi ka 45 milionë eksporte. Në emër bizneseve duam të ju nderojmë me një mirënjohje për ju, është vlerësim nga të gjithë bizneset”, tha Shahini.

  “Jemi të hapur për bizneset nga Kosova, sepse bizneset nga Kosova janë të sigurta. Investimet tek ne janë si në Unionin Evropian. Ju falënderoi  për vlershmin dhe bashkëpunimin”, deklaroi Gjeloshaj.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Ekonomi14 Qershor 2024
  Vetëm për 10 euro janë rritur pensionet përgjatë mandatit të Qeverisë “Kurti 2”, përderisa artikuj themelorë janë shtrenjtuar mbi 30% nga viti...
  Ekonomi13 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës ka ndarë 142 mijë euro për mbajtjen në Prishtinë të Samitit të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga prestigjiozja “The...
  Ekonomi11 Qershor 2024
  Qeveria e Kosovës një vit më parë ka lansuar platformën “Super Puna”, përmes së cilës ekzekutivi subvencionin punëdhënësin duke paguar pagën e...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kuvendi i Komunës sot do të mbajë një seancë solemne. Kjo për rastin e ditës se çlirimit të Gjilanit. Seanca nis ora...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nesër për besimtarët mysliman shënohet festa e Kurban Bajramit. Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava sot do t’i drejtohet opinionit publik për një...
  Lifestyle15 Qershor 2024
  Sara Milliken u shpall Miss Alabama në vitin 2024 dhe këtë vit kjo 23-vjeçare do të garojë me përfaqësuese të shteteve të...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Një 33-vjeçar u arrestua pasi theri me thikë një 12-vjeçare në qendrën tregtare Valkea të Finlandës të enjten në mbrëmje. Transmetuesi publik...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.