×
 • Lajme
 • Lajme

  Gërvalla jep detaje nga takimi i djeshëm me ambasadorët

  FrontOnline
  28 Shtator 2023

  Kryeministri i vendit, Albin Kurti së bashku me ministren Donika Gërvalla-Schëarz dje kanë pritur ambasadorët dhe diplomatët e akredituar në Republikën e Kosovës, ku si fokus primar i këtij takimi ishte adresimi i sulmit të fundit terrorist në Policinë e Kosovës.

  Me anë të postimit në llogarinë e saj në platformën X, sot Gërvalla shprehet se ata theksuan përkushtimin e Kosovës për bashkëpunim dhe përpjekje të koordinuara me partnerët dhe aleatët tanë, si dhe që vendi mbetet i përkushtuar për të shërbyer si forcë për paqe dhe stabilitet të qëndrueshëm në rajonin tonë dhe më gjerë.

  “Theksuam se institucionet e Kosovës edhe një herë treguan përkushtimin e tyre për profesionalizëm dhe maturi. Qeveria përsëriti përkushtimin e saj të palëkundur për t’i shërbyer të gjithë qytetarëve pa dallim, duke ruajtur integritetin tonë territorial dhe sigurinë kombëtare”, shkroi Gërvalla.

  Tutje ajo shtoi se i kanë bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të denoncojë fuqishëm veprimet destabilizuese të institucioneve shtetërore serbe dhe degëve brenda Republikës së Kosovës dhe se dhanë azhurnime gjithëpërfshirëse për situatën e sigurisë në vendin tonë dhe prezantuan qëndrimin zyrtar të Republikës së Kosovës lidhur me sulmin e tmerrshëm terrorist të 24 shtatorit në Banjskë.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Ademajt i ka prekur shqiptarët në Suedi, atje ku ajo jetonte, por edhe kolegët e saj të punës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Neuropsikiatri Ferid Agani tha në Frontal në T7 se e ka që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grabitje e armatosur dyshohet se ka ndodhur në filialin e një institucioni financiar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Në...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.