Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gati 50.000 infeksione të reja në SHBA

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve njoftoi sot se 49.988 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara.

  Kështu, numri i përgjithshëm i infektuarve arriti në 4 milionë e 748 mijë e 060.

  1,107 njerëz të tjerë vdiqën, kështu që numri i përgjithshëm i viktimave të pandemisë u rrit në 156.311, raporton Reuters.

  Raporti për situatën me virusin e koronës përfshin periudhën deri pasditen e djeshme në raport me një ditë më parë.

  Të dhënat e Qendrës Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve nuk pasqyrojnë domosdo rastet e raportuara nga shtetet individuale.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.