×
 • Lajme
 • Lajme

  Gashi: Radojçiq rrahu Spiriqin për keqpërdorim të 50 mijë eurove

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore, për shkak të keqpërdorimit të 50 mijë eurove.

  Gashi ka thënë se ka mundësi që ky incident të jetë bërë publik gjatë bastisjes së Policisë së Kosovës dhe të jetë rënë në dorë të një personi zyrtar.

  Sipas tij, vetë Radojçiqi e kishte dërguar Spiriqin në spital dhe është kujdesur për shërimin e tij.

  “Ka mundësi që ky incizim gjatë bastisjes së Policisë së Kosovës të ketë rënë në dorë ndonjë personit zyrtar, dhe është bërë publike. Ky rast ka ndodhur më herët, këtu kemi të bëjmë për shkak të keqpërdorimit të 50 mijë eurove, i cili zyrtar nga Serbia i keqpërdor dhe i delegon në një adresë të bashkëshortes së tij, andaj për këtë është grushtu në ambientin ku gjendet hoteli i Radojçiqit. Ky rast ka ndodhur dhe është publike në Serbi, për shkak se pjesa tjetër e incizimit ka të bëjë ku ky person është bërë për mbikëqyrje mjekësore, ku vetë Radojçiq e ka dërgu në spital dhe e ka shëru të njëjtin person. Ky është vetëm një prej rasteve që ka ndodhur”, ka deklaruar ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi për RTV Dukagjini.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Vip13 Prill 2024
  Ilir Shaqiri, fituesi i Big Brother VIP1, nuk ka shpëtuar pa komentuar këtë edicion të Big Brother. I ftuar në “Cherry on...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri teknik i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Pançe Toshkovski deklaroi se atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente....
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden pret që Irani të sulmojë Izraelin “më shpejt sesa vonë”, pasi frika rritet për hakmarrjen iraniane mbi një...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.