×
 • Sport
 • Sport

  Fury dhe Usyk përballen sonte në meçin historik

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Më në fund vjen momenti. Meçi i shumë përfolur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sonte në Riad të Arabisë Saudite.

  Ky duel, i cili cilësohet historik, pritet të dhurojë një boks të nivelit të lartë, madje, tashmë ky duel vlerësohet si meçi i shekullit.

  Fituesi i super luftës të së shtunës, do të bëhet boksieri i parë në histori që mban të katër titujt kryesorë.

  Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk të premten në konferencën për media, u shprehen të bindur në fitoren e këtij dueli që po pritet më interesim të jashtëzakonshëm nga adhuruesit e shumë të boksit.

  “Unë jam këtu vetëm për t’u çlodhur. Jam duke pritur të futem në ring të shtunën mbrëma. Të gjitha bisedat kanë mbaruar, të gjitha intervistat kanë përfunduar. Unë jam vërtet i relaksuar dhe i fokusuar”, ka thënë Fury.

  Ndërkaq boksieri ukrainas thotë se në duelin e nesërm synon të bëjë historinë.

  “Jam i emocionuar. Le të bëjmë historinë”, u shpreh Usyk.

  Meçi mes Fury dhe Usyk nis rreth orës 24:00.

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria e nënvlerësuar përballet sot me Spanjën, një nga favoritët për të fituar Euro 2024, teksa mbetet “ambicioze” pasi kërkon të sigurojë...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria do të luajë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Një sfidë vendimtare ku...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria sonte mund të shkruajë historinë në Euro 2024. Kuqezinjtë përballen me Spanjën në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve dhe...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...
  Lajme24 Qershor 2024
  Disa qytete të Kosovës, dje janë përfshirë nga një valë e madhe e reshjeve të shiut. Në disa zona të Kosovës, këto...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria e nënvlerësuar përballet sot me Spanjën, një nga favoritët për të fituar Euro 2024, teksa mbetet “ambicioze” pasi kërkon të sigurojë...
  Lajme24 Qershor 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova duhet të manifestoj qëllimin e saj që të jetë e gatshme t’i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.