×
 • Sport
 • Sport

  Finalja e Ligës së Konferencës: Formacionet zyrtare të takimit Olympiacos – Fiorentina

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina.

  Olympiacos ka një shans për t’u bërë klubi i parë grek që fiton një trofe evropian në finalen e Ligës së Konferencës sonte.

  Por ata përballen me një skuadër si Fiorentina që ende e ka të freskët humbjen në finalen e sezonit të kaluar.

  Olympiacos kaloi në finale pasi mposhti bindshëm Aston Villa të Unai Emery në gjysmëfinale.

  Pasi siguroi një fitore 4-2 në Villa Park, skuadra e Jose Luis Mendilibar mori në një fitore 2-0 në shtëpi dhe një triumf të përgjithshëm 6-2.

  Ndërkohë, Fiorentina mposhti Club Brugge, me rezultatin e përgjithshëm 4-3, për të kaluar në finale./Sinjali

  Formacionet zyrtare:

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Sport16 Qershor 2024
  Trajneri Sylvinho u shfaq i zhgënjyer me rezultatin ndaj Italisë, por vlerësoi paraqitjen e skuadrës, teksa theksoi se ekipi u pa në...
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Lajme15 Qershor 2024
  Petrit Selimi, analist dhe ish-zëvendësministër i Punëve të Jashtme i Kosovës, ka komentuar intervistën relativisht të gjatë të Milorad Dodikut, president i...
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.