Lajme

Filloi raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe, Vuçiq dhe Kurti sërish në tavolinë

Filloi raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe, Vuçiq dhe Kurti sërish në tavolinë
15:01 | 18 Gusht 2022

Në Bruksel po zhvillohet raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe ndërmjet përfaqësuesve të BE-së me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Kosovës Aljbin Kurti, raporton RTV.

Më herët, veçmas, në dy raste, kreu i diplomacisë së BE-së, Josep Borell dhe i dërguari special i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak, kanë biseduar me Vuçiqin dhe Kurtin.

Ndërtesa e EEAS në Bruksel strehon gjithashtu të dërguarin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar./FrontOnline/

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera