×
 • Lajme
 • Lajme

  Emërimi i Halimit në pozitën e drejtoreshës, Abdixhiku: I bindur se puna e saj do të jetë përplot përkushtim e zell

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka uruar Sibel Halimin për emërimin e saj në pozitën e Drejtoreshës së Kulturës në Komunën e Prishtinës.

  “Përgjatë 3 viteve të shkuara, Sibelin e njoha jo vetëm si një bashkëpunëtore me motiv e energji përplot, por edhe si një pasionante e përkushtuar e kulturës. Sot, jam i bindur se puna e saj në Kryeqytet do të jetë me përplot përkushtim e zell. Që peizazhi kulturor i Prishtinës sot merr vërtetë vlerë”, shkruan Abdixhiku në një postim në profilin e tij në Facebook.

  Abdixhiku thotë se Halimi është “kontribuese e pasionante e kulturës sonë”./Front Online

   

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.