Sport

Ekipi olimpik i xhudos akomodohet në Fshatin Olimpik para Lojërave Olimpike

Ekipi olimpik i xhudos akomodohet në Fshatin Olimpik para Lojërave Olimpike
17:26 | 21 Korrik 2021

Ekipi olimpik i xhudos është akomoduar në Fshatin Olimpik të Tokios, pas një jave të kaluar në Komunën e Sanjos.

Ekipin e xhudos, në krye me trajnerin Driton Kuka dhe pesë garueset me normë olimpike: Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova, i ka pritur shefi i misionit Jeton Rudari.

Lojërat Olimpike fillojnë më 23 korrik dhe mbyllen më 8 gusht.

Xhudistja, Distria Krasniqi është sportistja e parë e Kosovës që zhvillon ndeshjen e parë në këto Lojëra Olimpike më 24 korrik.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera