×
 • Sport
 • Sport

  E thotë lojtari i Barcelonës: “Me Xavin është shumë me e lehtë se me Koemanin”

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Óscar Mingueza ka vetëm fjalë të mira për trajnerin e ri, Xavi Hernandez.

  Ani pse Ronald Koeman ishte ai që ia dha mundësinë dhe bëri që 22-vjeçari të luajë shumë në ekipin e parë të Barcelonës, Mingueza është i lumtur që vendin e tij e ka zënë legjenda, Xavi.

  Sipas tij, ekipi më lehtë po punon nën urdhëratë e ish futbollistit që e njeh shumë mirë ambientin.

  “Me Koemanin stërvitjet ishin të vështira, por tani idea që tani kemi është shumë më e qartë”, tha Mingueza për TV3.

  “Kishim nevojë për ndryshime sepse ambienti nuk ishte ai që donim. Xavi i ka idetë e qarta, të gjithë e besojnë në atë që thotë dhe kjo është më e rëndësishmja”.

  “Xavi ka vënë rend dhe rregulla, ishte e çuditshme që nuk ekzistonte kjo, edhe pse kishte ndikuar shumë COVID”.

  Xavi do të debutojë në stolin e Barcelonës të shtunën, në Camp Nou kundër Espanyol.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.