×
 • Sport
 • Sport

  E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

  FrontOnline
  19 Maj 2024

  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e ukrainasit.

  Usyk mori fitoren me vendim të ndarë të gjyqtarëve duke i dhuruar ‘Gypsy King’ humbjen e tij të parë në karrierë, madje ishte shumë afër që ta nokautonte atë në raundin e nëntë.

  Sidoqoftë, ishte britaniku ai cili tregoi se Usyk ka pësuar disa lëndime të mëdha dhe kjo e ka detyruar atë që të mungojë në konferencën për shtyp pas meçit.

  “Ne sapo patëm një luftë. A e keni parë fytyrën time? Është e shkatërruar dhe ai sapo ka shkuar në spital me një nofullë të thyer dhe ai është i shkatërruar gjithashtu. Ne e kemi goditur njëri-tjetrin për 12 raunde atje”.

  “Kështu që do të shkojmë në shtëpi, të hamë ushqim, të pimë disa birra, të kalojmë kohë me familjen, ta çojë në shëtitje qenin tim dhe pastaj Frank do të më tregoj se çfarë do të ndodhë në të ardhmen”, ka thënë Fury.

  Usyk ishte lënduar nga një goditje e fuqishme që Fury ia dha në trup, por është e paqartë se kur ka ndodhur goditja e cila ia ka thyer nofullën.

  Fury e ka të drejtën që të kërkojë një meç të dytë ashtu siç promotori i tij Frank Warren i rikujtoi të gjithëve këtë pas meçit, duke sugjeruar se kjo do të jetë lëvizja e radhës e 35-vjeçarit pas humbjes./Telegrafi

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.