×
 • Vip
 • Vip

  E dhimbshme: Vdes Miss Venezuela, shkak një ndërhyrje në fytyrë

  FrontOnline
  12 Prill 2024

  Modelja 24-vjeçare nga Venezuela, Vilevis Brito, ka vdekur pas një arresti kardiak që erdhi si shkak i nënshtrimit të një operacioni në fytyrë, të hënën në një spital të Karakasit.

  Siç raporton Daily Mail, edhe pse operacioni kishte kaluar me sukses, kishte pasur komplikime të mëvonshme.

  Vëllai i të ndjerës në një postim në rrjetet sociale ka thënë se Brito e ka bërë ndërhyrjen në fjalë për shkak të një problemi shëndetësor dhe jo estetik, duke bërë thirrje që të mos paragjykohet rasti në komente në rrjetet sociale.

  “Ajo është motra ime dhe nuk ka bere operacion estetik. E kane drenuar abscesin dhe e kane futur ne anestezi. Fatkeqësisht nuk është zgjuar kurrë dhe ka kaluar ne arrest kardiak… Fokusohu te besh komente pozitive, jo te besh gjykime qe askush nuk i ka pyetur. ”, ka shkruar ai.

  Brito ishte nënkampione në konkursin Miss Venezuela World 2021, të mbajtur në Buenos Aires dhe në vitin 2023 fitoi titullin Mbretëresha e Sporteve të La Guaire, vendlindja e saj./Sinjali

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...
  Vip17 Maj 2024
  Këngëtari i mirënjohur Luiz Ejlli është mjaftë aktiv në mediat sociale. Këngëtari sot kë njoftuar ndjekësit që ka blerë veturë të tipit...
  Vip17 Maj 2024
  Ish-banorja e edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Efi Dhedhes, ka bërë së fundmi një bisedë virtuale me ndjekësit e saj...
  Të tjera
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka raportuar se një burrë ka vdekur në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymën. Në raportit 24 orësh,...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Aeroporti i Mynihut në Gjermani është mbyllur, sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kanë hyrë në psitën e tij. Siç raporton...
  Lajme18 Maj 2024
  Rezultati i mbledhjes së djeshme në Këshillin e Evropës, çështjet bilaterale dhe rajonale si dhe projektet e përbashkëta ishin temë e diskutimit...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Listës Guxo që është në koalicion me Vetëvendosjen, Ekrem Mustafa, thotë se nuk ka përqarje të raporteve mes Presidentes Vjosa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e Listës Guxo, Jeta Statovci, për FrontOnline thotë se nuk duhet pritur askush të ketë krisje të raporteve politike mes Presidentes...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.