×
 • Lajme
 • Lajme

  Duma: Kosova më jep shumë atdhedashuri dhe patriotizëm (VIDEO)

  FrontOnline
  25 Shkurt 2024

  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme.

  E ftuar në emision “SOL” të Klan Kosovës, ajo ka theksuar se Kosova ia jep ndjenjën e atdhedashurisë dhe patriotizmit më shumë se Shqipëria.

  “Kosova më jep shumë më tepër se çka besoj se unë i jap Kosovës. Por nuk është çështje modestie mua më jep një atdhedashuri dhe patriotizëm pa të cilin unë nuk jetoj dot. Unë mendoj se njeriun e përcakton totalisht dashuria që ka për gjithë identitetin e vet, identiteti është pjesë e vetës tënde dhe jo thjeshtësisht i logos tënde në pasaportë”.

  “Identiteti dhe patriotizmi për mua më përcaktojnë si njeri, Kosova ndoshta ma jep këtë më shumë se Shqipëria, Kosova e ka edhe për fatkeqësi të luftës, të pjesës tjetër të medaljes e ka ende idealizmin e patriotizmit për mua më të lartë sesa në Shqipërinë time të mrekullueshme sepse është e jona”, ka thënë Duma.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë...
  Lajme19 Prill 2024
  Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, ka thënë se në shoqëritë e Kosovës dhe të Serbisë...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.