×
 • Sport
 • Sport

  Drita ka mbetur pa trajner, Murseli: Shumë emra janë propozuar, me askënd nuk kemi biseduar deri më tani

  FrontOnline
  28 Nëntor 2023

  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit.

  Humbja nga Prishtina 1-0 ka bërë që drejtuesit e Dritës të ndajnë rrugët me trajnerin grek dhe ndihmësit e tij.

  Megjithatë prej momentit që palët kanë ndarë rrugët, shumë emra kanë qarkulluar në media dhe rrjetet sociale se janë favoritë për të marrë drejtimin e klubit bardhekaltër.

  Telegrafi ka kontaktuar me presidentin Valon Murseli, i cili ka deklaruar se ende nuk kanë kontaktuar asnjë nga trajnerët.

  “Ne kemi ndarë rrugët me trajnerin Akis Vavalis të cilin e falënderojmë jashtëzakonisht shumë për kontributin e dhënë për klubin tonë gjatë kësaj periudhe”.

  “Ende nuk janë bërë 24 orë që kemi ndarë rrugët me Vavalis dhe shumë emra po qarkullojnë që janë afër Dritës, por e vërteta nuk është kjo”.

  “Deri në këto momente nuk kemi biseduar me asnjë trajner, edhe pse shumë emra janë ofruar dhe shumë nga ta janë propozuar nga menaxherë të ndryshëm, por ne si klub ende nuk kemi filluar bisedimet me askënd”, tha Murseli për Telegrafin.

  Biznesmeni gjilanas i cili ka shtatë vite në krye të Dritës ka thënë se do të zgjedhin trajnerin e ri në qetësi.

  “Nuk do të ngutemi për trajnerin e ri. Kemi kohë dhe mendoj se duhet ta zgjedhim me qetësi dhe jo të ngutemi”, deklaroi Murseli.

  Drita aktualisht zë vendin e tretë në tabelë me 25 pikë, 10 më pak se lideri Ballkani.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Sport26 Shkurt 2024
  Familja kosovare e hendbollit të hënën mori një lajm të rëndë. Në moshë të re ka ndërruar jetë ish-hendbollisti i dalluar i...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.