×
 • Sport
 • Sport

  Dortmundi feston pas finales me Realin, Klopp i ftuar special

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit.

  Sipas tabloidëve britanikë klubi nga Ruhri ka prenotuar ambientet e “Outernet” në rrugën “West End” të Londrës.

  Në sallë do të jenë deri në 2000 persona ndërsa njëri prej tyre ka lajmëruar prezencës që në ditën e sotme.

  “Mora një ftesë për të shkuar në finalen e Champions League. Më thanë se nuk mendoni se do të shkoja, por sigurisht që do të shkoj sepse po flasim për një finale të madhe dhe të them të drejtën nuk kam asgjë më të mirë për të bërë atë ditë”, tha Jurgen Klopp.

  56-vjeçari nuk ka komentuar për pjesëmarrjen në festë, por prezenca e tij thuhet se është e konfirmuar nga zyrtarë të skuadrës së Dortmundit.

  Për Klopp finalja në “Wembley” e Dortmundit është një takim i madh pasi me klubin gjerman ka humbur një finale të tillë plot 11 vite më parë përballë Bayernit./rtsh

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Sport16 Qershor 2024
  Trajneri Sylvinho u shfaq i zhgënjyer me rezultatin ndaj Italisë, por vlerësoi paraqitjen e skuadrës, teksa theksoi se ekipi u pa në...
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Petrit Selimi, analist dhe ish-zëvendësministër i Punëve të Jashtme i Kosovës, ka komentuar intervistën relativisht të gjatë të Milorad Dodikut, president i...
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.