×
 • Lajme
 • Lajme

  Detaje për rastin e polices në Gjilan, dyshohet se vrau veten tek varri i motrës

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Një person pa shenja jete është gjetur gjatë ditës së djeshme në varrezat e qytetit të Gjilanit.

  Si fillim është raportuar se trupi i pajetë është i një femre, derisa është thënë se e njëjta ishte pjesëtare e Policisë së Kosovës.

  Në raportin 24 orësh sot është theksuar se në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë, ndërsa nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e viktimës.

  “Gjilan, 14.11.2021 – 15:55. Është raportuar se viktima femër kosovare, pjesëtare e PK-së, është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë, ndërsa nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti vazhdon të hetohet.”.

  E sipas mediave lokale, rreshterja e policisë në Gjilan, Ajtene Islami vrau veten tek varri i motrës së saj e cila e kishte vdekur para disa muajve nga një sëmundje e rëndë.

  Vdekja e saj është cilësuar si e dyshimtë.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.