×
 • Sport
 • Sport

  Dëshira e çuditshme e Pedrit: Në moshën 31 vjeçare e shoh veten tullac, gjithmonë e kam dashur këtë

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Pedri e ka një dëshirë të çuditshme, mjaft të çuditshme. Mesfushori i Barcelonës, aktualisht jashtë fushave të blerta për shkak të lëndimit, ka zbarkuar në platformën “The Residency” dhe u është përgjigjur pyetjeve të ndryshme.

  Ai iu përgjigj një pyetësi të veçantë, duke e zbuluar një dëshirë mjaft të pazakontë.

  “Si e sheh veten pas 10 vjetësh?”, u pyet ai.

  “Si 31 vjeç e shoh veten duke luajtur futboll, e më pas edhe tullac. Nuk e di përse, por gjithmonë kam pasur të dëshirë të bëhem tullac”, tha tutje mesfushori spanjoll.

  Pedri u pyet edhe rreth rikthimit në fushën e blertë, por që datën nuk e di.

  “Rikthimi në fushë? Nuk ka një datë precize, por gjithçka do të vazhdojë për mirë dhe shpresoj të shërohem shpejt.”

  “Gjërat më të mira të këtij sezoni në Barcelonë? Të rinjtë, Lamine Yamal e Pau Cubarsì, mbi të gjitha.”

  “Si do të jetë finalja e Champions League? Mendoj Barcelona – Manchester City, ose Barcelona – Real Madrid nuk do të ishte keq.”

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.