×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i Vetëvendosjes: Nuk e rrëzojmë Qeverinë me votat e Listës Serbe

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta rrëzojë Qeverinë “Hoti” me votat e Listës Serbe.

  Kështu po thotë deputeti i kësaj partie, Agon Batusha, për Front Online.

  Ai thotë se deklarimi i tyre se janë “pro” rrëzimit të Qeverisë “Hoti” është pazar në mes tyre dhe partnerëve të koalcionit.

  Batusha për Front Online tha se nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë do t’i marrin vetëm nga partitë shqiptare.

  “Jo nuk do t’i kërkojmë nënshkrimet e tyre. Ky është një pazar mes tyre dhe partnerëve të tyre të koalcionit. Ne nuk do ta rrëzojmë Qeverinë me nënshkrimet e Listës Serbe. Nënshkrimet duhet të vijnë nga partitë shqiptare, pastaj ata në seancë mund të votojnë si çdo deputet tjetër”, ka thënë për Front Online Agon Batusha.

  Gjatë ditës, Simiç ka thënë se Qeveria nuk po respekton marrëveshjen e koalicionit, dhe për këtë arsye me shumë gjasa do ta rrëzojnë Qeverinë “Hoti”.

  “Lista Serbe, përkatësisht deputetët, nuk morën pjesë në punën e kuvendit sot dhe nuk do të marrin pjesë as në të ardhmen sepse nuk po respektohet marrëveshja e koalicionit të cilën e kemi të nënshkruar. Ne kemi treguar në mënyrë të përsëritur dhe me konstruktivitet angazhimin tonë për të vepruar në përputhje me interesat e të gjithë qytetarëve./Front Online/

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.