×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Deputetët e PD-së do të hyjnë në grevë urie, Shehu zbulon befasit e protestës së 20 shkurtit

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Deputeti demokrat, Tritan Shehu as nuk e konfirmoi, por as nuk e përjashtoi mundësinë e nisjes së një greve urie nga demokratët në protestën e 20 shkurtit.

  “Zhvilluam një betejë civile, një mosbindje të gjatë prej javësh në Parlament për t’ju kundërvënë bllokimit të parlamentarizmit nga mazhoranca, mosrespektimit të rregullores, të Kushtetutës, ka një zhvillim në terren, ka njerëz që më të sensibilizuar se më përpara, ka një paraqitje në atë që ne e quajmë ‘Rrugica e Shpresës’, të gjitha këto bëjnë shtimin e rezistencës ndaj regjimit, në 20 shkurt nuk do të jetë një protestë thjesht e Partisë Demokratike, unë mendoj që do të jenë të mëdha (pritshmëritë), ka një grup teknik që po merret me këtë çështje. Nuk mund të them detaje teknike. Ka një grup të ngarkuar të përcaktojë modalitetet e asaj ditëm të cilët do të japin shpjegimet për publikun, shumë gjëra mund të lihen edhe si surprizë ditën e zhvillimit të protestës”.

  “Mund të nisë greva e urisë dirën e 20 shkurtit? As nuk përjashtoj dhe as nuk konfirmoj këtë gjë, të gjitha opsionet demokratike të rezistencës dhe përballjet me regjimin janë të mundshme, janë opsione që janë në tavolinë të diskutohen. Elementët teknikë të mënyrës së organizimit do ju thuhen disa gjëra, do të jenë për t’u parë atë ditë”, tha ai.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Zelanda e Re do të shfuqizojë ligjin e parë në botë që ndalon pirjen e duhanit për brezat e ardhshëm të martën,...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të autoriteteve franceze, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.