[wp-story]

Lajme

Del nga koma 3-vjeçari që u lëndua tek rrethojat e Fakultetit Teknik

Del nga koma 3-vjeçari që u lëndua tek rrethojat e Fakultetit Teknik
12:47 | 03 Mars 2021

Një derë tek Fakulteti Teknik në Prishtinë ka mundur të jetë fatale për një fëmijë tre vjeçar, pasi disa ditë më parë ajo ra mbi të gjatë kohës kur po kalonte me prindërit e tij.

I njëjti ishte dërguar në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare, e më pas në Klinikën Intensive ku mori trajtim deri sot për trajtim të lëndimeve që mori, njofton Klan Kosova.

Gjendja shëndetësore ka dalë nga koma dhe gjendja e tij shëndetësore është stabile.

Këtë  e konfirmoi drejtori i Klinikes Intesive, Shaqir Uka.

“Fatmirësisht fëmija ka dalë nga gjendja e komës ku ka qenë i stimuluar me barna. Gjendja shëndetësore e tij është stabilizuar dhe ka dalë nga intubimi mekanik”.

“Ka pasur shumë lëndime dhe mjaft serioze, mirëpo fatmirësisht gjendjen e ka stabile dhe sot e kemi dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në Klinikën e Pediatrisë”, tha Uka.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera