×
 • Lajme
 • Lajme

  Deklarohet këshilltari i MPJD-së që u sulmua fizikisht: Kam lëndime të mëdha në syrin e majtë

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka pësuar edhe lëndime trupore.

  Ai për Klankosova.tv ka folur rreth rastit.

  “Personin nuk e njoh, ka qenë një djalë rreth 35 vjeçar, ka provokuar me një grup fëmijësh para oborrit tonë që jetojmë me vëllain në një shtëpi në Prizren. Afër është qendra e quajtur vehabiste. Kemi çdo ditë gati provokime nga ta, luajnë fëmijët çdo ditë para oborrit tonë, po na pengojnë”, tha ai.

  “Ata çdo ditë po na provokojnë”, u shpreh ai.

  Bajrami tha se topi që po luanin fëmijët futboll ka rënë në oborrin e tij dhe i njëjti ka kërkuar bashkë me familjarët e tij që të mos luajnë pranë shtëpisë së tyre.

  “Topi ka hyrë në oborrin tonë dhe me dhunë ka dashur ta marrë topin, i ka thënë edhe vajza mos luani këtu. Unë dëgjova diçka, i kam thënë vajzës menjëherë thirre policinë, dola në oborr unë. Vajza e ka thirrë policinë, dola në oborr me pritë policinë, ai i ka dërguar fëmijët poshtë në qendër ku e kanë qendren vehabistët rreth 30 metra është larg. Kur më ka parë mua ka ardhë dhe më tha që po të incizoj, e ka incizuar edhe nusen e vëllait dhe shtëpinë. I thash largohu shko poshtë, dhe ai ka marrë pozicionin me goditë, unë kam bo provën me u mbrojtë nuk kam pas mundësi, ai me grusht ka goditë në anën e majtë hundën ma kanë bë llom”, tha Bajrami.

  Këshilltari në MPJD shtoi se lëndime ka pësuar në hundë dhe syrin e majtë dhe sipas tij ato janë goxha të mëdha.

  Kam qenë 1 orë e gjysmë në emergjencë, kam lëndime trupore shumë”, shtoi ai.

  “Policia ka dalë në vendin e ngjarjes”, përfundoi ai.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.