×
 • Sport
 • Sport

  Dea nënshkruan me The Duquesne Dukes në ShBA

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Basketbollistja e talentuar e Kosovës, Dea Pushkolli ka bërë një hap të madh në karrierën e saj, duke nënshkruar kontratë me The Duquesne Dukes dhe do ta përfaqësojë ekipin e universitetit të Duquesne.

  Kjo skuadër ndodhet në Pitsburg të Pensilvanisë në NCAA divizionin e parë të basketbollit, përcjell FrontOnline.

  Ky është një hap i madh për basketbollisten e Kosovës, që me punë shpreson të arrijë në nivelet e larta të basketbollit amerikan.

  Ajo është shprehur shumë e lumtur për nënshkrimin e kontratës, duke premtuar maksimumin dhe të arrijnë suksese së bashku.

  Dea më herët ishte pjesë e Rock HS të Floridës, ndërsa ishte pjesë e grupmoshave të Kosovës dhe shihet si një basketbolliste me të ardhme të ndritur dhe që do t’i ndihmojë Kosovës A.

  Pushkolli është vetëm 17 vjeçare, ndërsa së fundi ishte pjesë e Kosovës U20 në FIBA European Challenger në Shkup të Maqedonisë Veriore./FrontOnline/

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.