×
 • Sport
 • Sport

  Dardanet sot nisin rrugëtimin në Ligën e Kombeve

  FrontOnline
  26 Shtator 2023

  Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave nis sot, rrugëtimin në Ligën e Kombeve.

  Dardanet do të ballafaqohen me Bullgarinë në udhëtim duke filluar nga ora 17:00.

  Kjo është një sfidë e madhe për futbollistet e drejtuara nga Anneli Andersen, të cilat janë të gatshme për të japin maksimumin për fitore.

  Kjo do të jetë ndeshja e parë e Dardaneve në kuadër të Ligës së Kombeve, garë kjo e cila për herë të parë do të zhvillohet edhe në konkurrencën e femrave, pas suksesit që tregoi ky format në konkurrencën e meshkujve.

  Kosova bën pjesë në Ligën C, ku krahas Bullgarisë do të ketë punë edhe me Maqedoninë e Veriut.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Sport02 Dhjetor 2023
  Shpresat e Real Madridit për të nënshkruar me yllin e Bayern Munichut, Alphonso Davies në vitin 2024 janë goditur nga një tjetër...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Situata mes Bucit dhe Santianës i ka habitur edhe banorët e tjerë të Big Brother VIP Kosova. Por banorët më afër i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Alba kanë komentuar për ngjarjen që ndodhi mes Santianës dhe Bucit. Sipas Albës “i...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Ardi ka biseduar me banorët dhe iu ka thënë se “pak ju ka lodhë konkurrenca brenda”. Ai ka thënë gjithashtu se “me...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Vip02 Dhjetor 2023
  Tensionet e brendshme në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova kanë rezultuar në një përplasje të hapur mes dy banorëve, Santianës dhe...
  Sport02 Dhjetor 2023
  Real Madridi mbetet si kryesues i garës për të siguruar një marrëveshje për të nënshkruar me Kylian Mbappe në vitin 2024. Los...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.