×
 • Sport
 • Sport

  Dardanet fillojnë përgatitjet për ndeshjen me Ukrainën

  FrontOnline
  02 Prill 2024

  Kombëtarja e Kosovës për femra ka zhvilluar sot në Antalia seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e para në kuadër të ciklit të ri kualifikues për Kampionatin Evropian 2025.

  Dardanet do të përballen të premten në Antalia me Ukrainën në kuadër të Ligës B në Grupin B4, derisa më 9 prill do të luajnë kundër Uellsit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

  Përzgjedhësja Anneli Andersen kishte në dispozicion të gjitha lojtaret e përzgjedhura për këto dy ndeshje dhe së bashku me stafin e saj ka punuar për përgatitjen sa më të mirë të ekipit për dy ndeshjet e para të këtij cikli të ri kualifikues.

  Sipas njoftimit të FFK-së, atmosfera në kampin e Dardaneve është mjaft pozitive, duke synuar vazhdimin e trendit të rezultateve pozitive nga 14 ndeshjet e fundit.

  Seanca stërvitore ka qenë goxha intensive, teksa stafi i trajnereve është fokusuar në taktikat dhe punën në grup për të siguruar që ekipi të jetë gati për sfidat e ardhshme.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Sport18 Prill 2024
  Reali Madridi do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve kundër Bayern Munich, duke prodhuar një tjetër klasike të madhe evropiane...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës. Rama ka thënë se...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për arrestimin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Dejan...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë tha se Serbia u hakmor kundër qytetarëve të Kosovës, duke i keqtrajtuar nëpër...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti e nisi mbledhjen e sotme të Qeverisë duke thënë se Kosova arriti një sukses të jashtëzakonshëm pardje, kur mori...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves, e ka mirëpritur mbështetjen që i dha Asambleja Parlamentare Kosovës për anëtarësim në...
  Lajme18 Prill 2024
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog sërish ka kritikuar ekzekutivin për Ligjin për Paga dhe për Zyrtarët Publikë, ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.