×
 • Lajme
 • Lajme

  Bunjaku-Rexhepi: Nuk humbi Luta, por humbi Gjilani

  FrontOnline
  15 Nëntor 2021

  Reagime të shumta pati pas rezultatit të raundit të dytë të zgjedhjeve në Gjilan.

  E një prej tyre erdhi edhe nga deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Bunjaku Rexhepi.

  Sipas saj në këtë balotazh nuk humbi Lutfi Haziri, por humbën qytetarët e Gjilanit.

  “Karrieren e aktivitetin 32 vjeçarë,angazhimin e punën nuk ja cenon një garë.LDK është rrugës së drejtë në vendin origjinal,me Lutfi Hazirin dhe besnikët e saj”, shkroi ajo.

  Madje ajo tha se do të kthehen fuqishëm.

  Por duhet përkujtuar që pas dy mandatesh, Lutfi Haziri nuk arriti që të korr fitore edhe për një mandate tjetër në krye të Gjilanit.

  Edhe pse shpesh herë u shpreh i bindur në fitore, Alban Hyseni nga Lëvizja Vetëvendosje i mori tashmë drejtimin e komunës.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues i Kosovës (ShKK), Ismail Dibrani, ka thënë se dy të arratisurit nga burgu, Faton Hajrizi dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shumica e pagave në Kosovë e sidomos ato të punëtorëve të sektorit publik, nuk e arrijnë vlerën e një page për të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar ndaj Ligjit të ri për Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM), të miratuar të...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.