×
 • Lajme
 • Lajme

  Bulliqi: E dënoj sulmin ndaj dy punëtorëve shëndetësor në QKMF-në e Podujevës, është e papranueshme

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune.

  Ai tha se këto sulme janë të papranueshme.

  Tutje ai u ka bërë thirrje organeve të rendit që ta trajtojnë shpejt këtë rast.

  “E dënoj ashpër sulmin fizik dhe verbal që ka ndodhur ndaj dy punëtorëve shëndetësor mbrëmë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë. Sulmet e tilla ndaj punëtorëve shëndetësorë janë të papranueshme, veçanarisht në vendin e punës, ndërsa tolerimi i tyre krijon precedent të rrezikshëm për të ardhmen duke nxitur pasiguri në punë në mesin e komunitetit shëndetësor. I bëj thirrje organeve të rendit ta trajtojnë shpejt dhe me prioritet këtë rast dhe keqbërësi ta marrë dënimin meritor për kanosje fizike ndaj zyrtarëve publik. Të lënduarve ju uroj shërim të shpejtë!”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, sot është vizituar për herë të parë nga mbesa e tij, Toska bashkë me vajzën e tij,...
  Lajme25 Maj 2024
  Normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës e Beogradit nuk ka kaluar pa u përmendur as në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Lord Mark Lancaster...
  Lajme25 Maj 2024
  Rastet e vrasjeve në tentativë, plagosjeve e përleshjeve mes qytetarëve po ndodhin në masë të madhe kohëve të fundit. Raste të tilla...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Ekonomi25 Maj 2024
  Masat e vëna nga BE-ja për Kosovën, kanë pasur ndikim të negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë drejtuesit e Odës Ekonomike dhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.