×
 • Sport
 • Sport

  Buffon mesazh rivalëve: Italia do të jetë protagoniste në EURO 2024

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Legjenda italiane e futbollit, Gianluigi Buffon është i bindur se Italia do të jetë protagonist në EURO 2024.

  Kampionati Evropian ‘Gjermani 2024’, do të fillojë më 14 qershor, derisa Italia është në grup me Shqipërinë, Kroacinë dhe Spanjën.

  Ish-portieri i Italisë, tashmë në stafin e kësaj kombëtare, thotë se Italia ka cilësi që të bëjë gjera të mëdha në EURO 2024.

  “Për mua është e mrekullueshme të kthehem në Gjermani si kreu i delegacionit dhe të filloj këtë aventurë të re me një grup të jashtëzakonshëm djemsh dhe një ekip të nivelit shumë të lartë”, ka thënë Buffon.

  “Mendoj se do të jemi protagonistë në Evropian, na e sugjeron historia dhe më pas besoj në cilësitë e kësaj kombëtareje”, ka pohuar ai.

  Buffon mendon së trajneri Spalletti është një vlerë e shtuar e Kombëtares së Italisë.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.