×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bideni ka dënuar sulmin izraelit ndaj stafit të Kuzhinës Qendrore Botërore në Gaza

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, ka dënuar sulmin e Izraelit ndaj stafit të Kuzhinës Qendrore Botërore të hënën në Gaza, gjatë të cilit u vranë shtatë punonjës humanitarë, raporton “BBC”.

  Biden ka thënë se “është i zemëruar dhe zemërthyer”, ndërsa ka akuzuar Izraelin që nuk ka bërë mjaftueshëm për t’i mbrojtur punonjës humanitar.

  Izraeli ka premtuar një hetim të pavarur pasi shtetas të Britanisë së Madhe, SHBA-së, Kanadasë, Australisë dhe Polonisë humbën jetën në sulmin.

  Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, ka kërkuar falje për vdekjet.

  Shtatë viktima, të cilët punonin për Kuzhinën Qendrore Botërore, humbën jetën pasi kolona e tyre u sulmua të hënën nga ajri.

  Bideni ka bërë thirrje që hetimi i Izraelit të kryhet me shpejtësi dhe se duhet “të sjellë përgjegjësi” dhe gjetjet të bëhen publike.

  “Devolli Corporation” shpallet Punëdhënësi, Eksportuesi dhe Tatimpaguesi i vitit 2023, e vetmja korporatë që rrëmben tri çmimet e OEK
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Të tjera
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...
  Vip23 Prill 2024
  Pas përfundimit të aventurës së tij në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Lidi i është kthyer jetës së përditshme duke qenë...
  Lajme23 Prill 2024
  Dëshmitari Gazmend Zeqiraj, në seancën e shqyrtimit gjyqësor ndaj tre të akuzuarve Kastriot, Kreshnik dhe Halil Mehmetaj, të cilët ngarkohen për vrasje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.