×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Biden perfundon ekzaminim mjekësor: “Ai është i shëndetshëm, i fortë dhe gati për detyrë”

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Presidenti amerikan Joe Biden, i cili dje iu nënshtrua një ekzaminimi mjekësor dhe iu nënshtrua kolonoskopisë, është gati për detyrat e tij dhe është në gjendje t’i kryejë ato pa asnjë rregullim, tha mjeku i tij në një letër të publikuar nga Shtëpia e Bardhë.

  Kevin O’Connor, mjeku i presidentit të SHBA, tha se një kolonoskopi gjeti një polip me pamje beninje, i cili u hoq pak. “Vlerësimi histologjik pritet të përfundojë në fillim të javës së ardhshme. Presidenti nuk ka pasur kurrë kancer të zorrës së trashë”, tha mjeku. O’Connor tha gjithashtu se Biden tregoi një frekuencë dhe ashpërsi të shtuar të pastrimit të fytit për shkak të refluksit, i cili kërkonte një ekzaminim të detajuar. Ai ekzaminim nuk zbuloi tumore, ulçera, kancer apo gjendje të tjera serioze, tha mjeku.\FrontOnline\

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Korrik 2024
  Kërkimi për njeriun që vrau policin kufitar Nikolla Krsmanoviq dhe plagosi rëndë kolegun e tij Vjekoslav Iliq në Loznicë është ende në...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri Albin Kurti u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin udhëzimet zyrtare nga autoritetet e Kosovës pas ngjarjes së fundit në...
  Vip18 Korrik 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, po vjen me një projekt të ri. Artistja ka bashkuar forcat me reperin nga Ferizaj, Arton...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me ambasadorin e ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Gërvalla tha se me Hovenierin...
  Lajme18 Korrik 2024
  Ardita Sinani do të votohet së shpejti për kryetare të Preshevës pas koalicionit me Partinë Demokratike Shqiptare (PDSH), raporton Front Online. Sipas...
  Lajme18 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në hapjen e Seminarit të 17-të të Mësimdhënësve të Mërgatës. Zyra e Kryeministrit ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.