Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Berjani: Bien çmimet e derivateve, rikthehen në nivelin e para tri viteve

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës kanë rënë në nivelin e njëjtë sikurse para tri vitesh, ka thënë sot Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës.

  Çmimi i një litri naftë në Kosovë sot është duke u shitur për 1.29 euro, ndërkaq benzina për 1.30 euro.

  “S’mundemi me paragjyku per çmimet për ditët në vijim po çmimet janë në ramje. Këto çmime i kemi pasur edhe para tri viteve”, ka thënë Berjani për Paparacin.

  Berjani u ka bërë thirrje tregtarëve të produkteve ushqimore, që t’i ulin çmimet.

  “Por tregtaret e marketeve qe thirren se si pasoj e shtrenjtimit të naftës i kanë rritur çmimet e produkteve ushqimore, tash kemi rënie të derivateve për 65 cent”, tha ai. “Nafta është liruar marketet duhet t’i ulin çmimet”.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të jetë nesër në Ankara për ceremoninë e betimit të Recep Tayyip Erdogan, i cili u...
  Lajme02 Qershor 2023
  Si shkak i situatës së tensionuar në veri të vendit, Bashkimi Evropian ka dal me disa kërkesa ndaj Kosovës në mënyre që...
  Vip02 Qershor 2023
  Vivien dhe Getinjo, kishin krijuar lidhjen e tyre brenda shtëpisë së “BBVA”. Lidhje kjo e cila nuk zgjati edhe shumë jashtë shtëpisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i komisionit qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti, ka bërë të ditur se Kosova ka filluar me kërkesat e saj...
  Lajme02 Qershor 2023
  Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Sipas një deklaratë të Kombeve të Bashkuara, çmimet e ushqimeve në muajin maj shënuan nivelin më të ulët në dy vjet. Indeksi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.