×
 • Sport
 • Sport

  Berisha 20 pritje, ndeshje e mirë edhe nga Quni, Tahirukaj, Dedaj e Ramosaj

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Haris Berisha, është shquar në fitoren e Kreuzlingenit ndaj Endingenit në Ligën B të Zvicrës.

  Kreuzlingeni të shtunën fitoi me rezultat 27:22. Berisha bëri 20 pritje dhe u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes nga skuadra e tij, përcjell FrontOnline.

  Te Kreuzlingeni janë katër reprezentues të Kosovës dhe të gjithë kanë dhënë kontribut në fitore. Drenit Tahirukaj shënoi 6 gola nga 10 tentime.

  Kapiteni Valon Dedaj i kishte 5 gola nga 9 tentime, ndërsa kontribut, sidomos në mbrojtje dha edhe Bujar Ramosaj.
  Kreuzlingeni është në garë për kalim në elitën zvicerane.

  Në elitë paraqitet Luigj Quni, që ka pasur dy ndeshje këtë javë, të enjten e të shtunën. Të enjten Quni i shënoi dy gola nga dy tentime në fitoren 39:30 të Amicitia Zuerich ndaj Chenois Geneve.

  Të shtunën u luajt derbi i madh mes Pfadi Winterthur dhe Amicitias. Fitore shënoi Winterthuri me rezultat 26:24. Quni shënoi 3 gola nga 3 tentime.

  Skuadra e tij, Amicita Zuerich është e dyta në tabelë. Po lufton për titull të kampionit./FrontOnline/

  One Stop Shop i Petrol Company, një market ndryshe në Kosovë
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.