×
 • Lajme
 • Lajme

  Beqiri: Unë e di pse ka dalë Kurti në “Kodër të Trimave” ditën e zgjedhjeve

  FrontOnline
  17 Nëntor 2021

  Ish-kryetari i Prishtinës, Ismet Beqiri ka thënë se ai i di arsyen pse kryeministri Kurti, ka dalë në “Kodrën e Trimave”, ditën e zgjedhjeve.

  “Të them të drejtën se ajo që nuk më pëlqeu as mu as banorëve ishte dalja e Kurtit në “Kodrën e trimave”. Nuk ishte e nevojshme të dilte as në këmbë as në xhipa sepse ishte vet ai që tha se nuk i pëlqente xhipat dhe tani po vozitet në ta. E di se përse ka dalë ai për këtë ‘shëtitje’, nuk ishte i sigurt se a do të mbërrinte numrin e duhur të votave, por jam i bindur që në kafiteri nuk merret vota.”

  “Janë 5 nga “Kodra e trimave” së bashku me Kurtin, por as kjo nuk mjaftoi që ata të fitonin, sepse ne si LDK së bashku me ministrat tonë, me Lumir Abdixhikun, Përparim Ramën dhe të gjithë të tjerët ja dolëm që të fitonim.”, tha Beqiri në Prime Time, në Kanal10.

  Ndryshe Beqiri ishte një nga mbështetësit më të mëdhenj të Përparim Ramës, në garën për kryetar të Prishtinës, sidomos me degën e tij në “Kodrën e Trimave”.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme21 Korrik 2024
  Një aksident trafiku mes katër veturave ka ndodhur pasditen e së dielës në autostradën ‘Dr.Ibrahim Rugova’. Sipas zëdhënësit të policisë, Daut Hoxha,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Gjatë hetimeve për shpërthimin e së dielës në afërsi të Ujmanit, Policia e Kosovës rreth orës 21:00 ka bastisur një shtëpi në...
  Lajme21 Korrik 2024
  Një zjarr ka shpërthyer afër lagjes “Marigona Residence”. Nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë thanë se është djegur një fushë aty afër....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.