×
 • Lajme
 • Lajme

  Beqa i PDK-së: Vetëvendosja e ka legalizuar korrupsionin nuk e ka luftuar

  FrontOnline
  23 Prill 2024

  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it.

  Beqa thotë se Vetëvendosja nuk e ka luftuar korrupsionin vetëm e ka legalizuar.

  Ai madje deklaron se kryeministri Kurti u ka dal në mbrojtje zyrtarëve të akuzuar për korrupsion.

  Deputeti Beqa ka kërkuar nga drejtësia të veprojnë për ata që e keqpërdorin shtetin.

  “Fatkeqësisht nuk e kanë luftuar korrupsionin Vetëvendosja përkundrazi e kanë legalizuar, ku një kryeministër del dhe i mbron zyrtarët që janë me akuza për korrupsion. Drejtësia duhet të veprojnë, prokuroria dhe gjykata duhet të kryej punën e vet për të gjithë ata që po e keqpërdorin shtetin”, u shpreh Beqa.

  Raporti i DASH-it/ Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë Kurtin se po u ofron mbështetje të dyshuarve për korrupsion

  Kurtishaj: Presim që Shqipëria do të jetë top destinacion turistik edhe për 2023, jo veç për patriotizëm
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.