×
 • Lajme
 • Lajme

  Bekim Jashari për poziten e presidentit: Murati është më i duhuri për atë pozitë

  FrontOnline
  17 Dhjetor 2020

  Familja Jashari e gatshme ta marrë drejtimin e Presidencës

  Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se janë të gatshëm ta pranojnë pozitën e presidentit nëse pajtohen partitë politike.

  Anëtari i familjes Jashari thotë se nëse së paku 2/3 e deputetëve bien dakord që dikush nga familja Jashari ta marrë pozitën e presidentit ata janë të gatshëm.

  Jashari thotë se më i miri për këtë pozitë në familjen e tij është Murat Jashari, ai madje thotë se është më i mirë se ai për këtë pozitë.

  “Çështjen e presidentit e kanë biseduar por jo direkt se a do ta pranoni, e kam deklaruar hapur, unë si Bekim edhe si familje kemi treguar në momente të caktuara këto 20 vite që jemi gjak i këtyre(Jasharëve), kemi treguar që kem guxim, mundemi dhe dimë në moment të caktuara mos t’u ikim përgjegjësive”, ka thënë Jashari në TV Dukagjini.

  “Në qoftë se këta të gjitha partitë politike gjejnë konsensus dhe bien dakord që një nga ne – që unë mendoj se më i i miri do të ishte Murati – është më i miri e më i duhuri për atë pozitë, është më i mirë se unë”.

  Ai shton se nuk ka pasur asnjë takim me liderët politikë për çështjen e Presidentit.

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Të tjera
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...
  Lajme29 Maj 2024
  Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) e ka çuar në Gjykatë kryetarin e Kryeqytetit, Përparim Rama. Arsye për këtë del të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.