Lajme

Befasohuni nga temperaturat për sot

Befasohuni nga temperaturat për sot
08:10 | 05 Nëntor 2019

Fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë të jenë të qëndrueshme, duke ndikuar në ndryshimin e kushteve meteorologjike.

Sot rikthehen temperaturat e larta, por që nuk do të zgjasin shumë, pasi që nesër vendi ynë do të përfshihet nga vranësirat e dendura, të cilat me vete bartin sasi të konsiderueshme të shiut.

Reshje të herë pas hershme priten të vazhdojnë deri të premten, ku më tej intensiteti i tyre do të bie përjashtuar zona të kufizuara, ku mund të ketë vetëm riga të dobëta.

Sa i përket temperaturave, minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë celsius.

Era do të mbajë drejtimin e jugut dhe jugperëndimit, ku shpejtësia maksimale e saj mund të arrijë deri 18m/s./Front Online/

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera