×
  • Sport
  • Sport

    Barcelona po eksploron formula të ndryshme për nënshkrimet e përhershme me Felixin dhe Cancelon

    FrontOnline
    26 Shtator 2023

    Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej fundit të sezonit 2023/24.

    Dy portugezët e nënshkruar në ditën e fundit kanë fituar terren te Barcelona, dhe tashmë po shtrohet pyetja se si do t’i nënshkruajnë ato për marrëveshje të përhershme. Asnjëra nuk duket e thjeshtë.

    Sipas gazetës Sport, Atletico Madrid lejon pak më shumë hapësirë ​​për negociata, pasi ata janë të hapur për të përfshirë lojtarë në një marrëveshje për Felixin që do t’i lejonte Blaugranët të ulin koston.

    Megjithatë, duke parë rënien e vlerës së Felixit gjatë vitit të kaluar, një sezon i mirë në Barcelonë mund ta kthejë atë në mesin e talenteve elitar, në të cilën pikë Los Colchoneros pa dyshim do t’i shesë ofertuesit më të lartë.

    Ndërkohë , Manchester City ka pak interes për shkëmbimin e lojtarëve, përveç nëse Barcelona është e gatshme të përfshijë ndonjë yll të madh në marrëveshjen për Cancelon.

    Kjo do të thotë që Barcelona duhet t’i gjejë paratë nga diku, nga shitjet e mundshme, në mënyrë që të mbajë mbrojtësin portugez, i cili gjithashtu mund të rikuperojë shumë nga vlera që ka humbur në vitin 2023.

    E përditshmja katalanase pretendon se diskutimet fillestare janë zhvilluar me përfaqësuesin e tyre Jorge Mendes se si mund t’i qasen kësaj çështjeje. Ai do të përfshijë ‘formula imagjinative’ nëse ata do të arrijnë njërën ose të dyja këto marrëveshje. Asgjë nuk është sugjeruar ende, dhe këto ide nuk do të marrin formë të mëtejshme derisa agjenti dhe klubi të kenë dritën jeshile nga lojtarët.

    Ky ishte gjithmonë një rrezik i natyrshëm për Blaugranët që të mos përfshinin një opsion blerjeje në marrëveshjet e huazimit për Felix dhe Cancelo, por mund të kishte penguar që marrëveshjet të realizoheshin për shkak të kufizimeve të tyre në kufirin e pagave.

    Përveç kësaj, Felix ka pranuar se ka bërë sakrifica financiare për të shkuar te Barcelona, ​​dhe ai mund të mos jetë i gatshëm ta bëjë këtë për një sezon të dytë radhazi. /Telegrafi/

    Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
    Nga Rubrika
    Sport02 Dhjetor 2023
    Bayern Munich ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes së sotme (e shtunë) ndaj Union Berlin për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Bavarezët...
    Sport02 Dhjetor 2023
    Sot (e shtunë) do të hidhet shorti për grupet e Kampionatit Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani. Përveç Gjermanisë nikoqire,...
    Sport02 Dhjetor 2023
    Sot do të luhen dy ndeshjet e para të javës së 11-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Kjo javë hapet me...
    Të tjera
    Lajme02 Dhjetor 2023
    Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
    Lajme02 Dhjetor 2023
    Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
    Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
    Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
    Lajme02 Dhjetor 2023
    Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...
    Lajme02 Dhjetor 2023
    Një person është gjetur pa shenja jete në fshatin Livoç të Gjilanit. I njëjti dyshohet se ka kryer vetëvrasje duke u hedhur...
    Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
    Ushtria izraelite që nga përfundimi i armëpushimit të përkohshëm, ka sulmuar më shumë se 400 objektiva në Rripin e Gazës. Sipas deklaratës...

    FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.