×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona ia kthen shpinën Xavit, spanjollit i është vendosur një ultimatum nga klubi

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Nuk ka më asnjë arsyetim për dështimet e Xavit. Blaugranasit janë të lënduar, sidomos nga barazimi i fundit me rezultat 3-3 ndaj Granadas, andaj po kërkohet një zgjedhje urgjente për përmirësimin e situatës.

  Siç qëndrojnë gjërat momentalisht, klubi katalan rrezikon që të mbetet pa trofe në fund të sezonit. Me Kupën e Mbretit dhe Superkupën e Spanjës si trofe tashmë të humbur, edhe La Liga po duket larg në horizont për Barcelonën, ani pse matematikisht nuk është e pamundur.

  Sidoqoftë, kompeticioni i vetëm ku Barcelona ka mbetur ende ‘gjallë’ është Liga e Kampionëve, kompeticion ky ku nuk llogariten në mesin e favoritëve kryesor.

  Barcelona do të luajë ndaj ekipit italian Napoli në kuadër të 1/16-ave në Ligën e Kampionëve dhe ndeshja e parë e këtij ballafaqimi mund të jetë një sinjal për aspiratat e Barcelonës për titull.

  Sipas mediumit spanjoll AS, një humbje e mundshme ndaj Napolit do të ishte fundi i aventurës për Xavin.

  Ajo ndeshje mund ta detyrojë Barcelonën dhe drejtuesit e saj që të ndërprejë bashkëpunimin me teknik spanjoll më herët, dhe një opsion emergjent si Rafa Marquez të marrë drejtimin e klubit.

  Xavi personalisht është në dijeni për situatën në të cilën ndodhet dhe me shumë mundësi e di se do të ishte gjëja e duhur për t’u bërë nëse gjërat nuk shkojnë sipas dëshirës së klubit

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Sport29 Shkurt 2024
  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias....
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Për një kohë shumë të gjatë është aluduar e akuzuar se “komisarja” e fortë e Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Dejona Mihali, qëndron...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Telekomit të Kosovës i janë bllokuar të enjten pasdite llogaritë bankare, pas vendimit të Gjykatës Komerciale lidhur me borxhin prej 5.7 milionë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, i ka reaguar deputetes së VV-së, Ardiana Matoshi, e cila sot mbajti veshur një bluzë në të...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin tha më herët sot se më shumë se 25,000 gra dhe fëmijë ishin vrarë nga Izraeli...
  Vip29 Shkurt 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Jo rrallëherë, gazetarët janë cak i kanosjeve e sulmeve që kryesisht lidhen me punën e tyre. Një rast i tillë ka ndodhur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.