×
 • Lajme
 • Lajme

  Banorët e fshatit Shashkoc të Prishtinës që një muaj pa ujë të pijshëm (Video)

  FrontOnline
  11 Qershor 2024

  Ka një muaj që kur banorët e fshatit Shashkoc të Prishtinës përballen me mungesë të ujit të pijshëm, ndonëse temperaturat janë ngritur dukshëm, raporton portali “Front Online”.

  Banorët fajësojnë zyrtarët e Ujësjellësit Rajonal “Prishtina” se nuk po ua zgjidhë problemin, prandaj po detyrohen të mbushin ujë me bidonë te një krua i fshatit.

  “Katastrofë, hajni e madhe, nuk na furnizojnë me ujë ndonëse faturat na sjellin vazhdimisht”, ankohet një banor i Fshatit derisa bashkë me fëmijët e tij ka dalë për të mbushur ujë te një krua i fshatit.

  Në anën tjetër, zëdhënësja e kësaj kompanie, Arjeta Mjeku tha për “Front Online” se ka reduktime të ujit për shkak të dëmtimit të rezervuarit.

  Mjeku thotë se janë duke punuar që sa më shpejt të rregullohet kjo çështje.

  Kemi telashe me dëmtimin e rezervuarit si dhe të pompave që gjenden në atë fshat. Janë duke u marrë shërbimi i elektros dhe makinerisë që t’i rregullojmë pompat sa më shpejt”.

  Mjeku bëri të ditur se në këtë zonë të Prishtinës po planifikohet të ndërtohet një rezervuar i ri.

  Aty pas analizave të inxhinierëve tanë planifikohet që të ndërtohet një rezervuar i ri”./Front Online/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.