×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrami njofton për pagesat e ekzekutuara sot

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Ministria e Financave sot ka bërë pagesa për përfituesit e masës 8, 3a dhe asaj 14.

  Në kuadër të masës 8 janë kryer pagesa për 826 përfitues, prej të cilëve 782 kanë marrë nga dy pagesa përnjëherë 2×130, ndërsa 44 përfitues kanë marrë tri pagesa përnjëherë 3×130, me shume totale 220,480 euro.

  Në kuadër të masës 3a janë kryer pagesa për 288 biznese përfituese, me shumë totale 1 milion e 350 mijë e 546 euro. Derisa në kuadër të masës 14 janë kryer pagesa për 14,768 përfitues, prej të cilëve 14,223 marrin një pagesë, 545 marrin dy pagesa përnjëherë në vlerë 1 milion e 990 mijë e 690 euro, ka bërë ët ditur ministrja e Ekonomisë Hykmete Bajrami në një postim në Facebook.

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Deputetja nga radhët e partisë Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se dhuna në familje, e sidomos ndaj gruas, është dukuri që po...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka thënë se nuk ka mundur të marrë pjesë në rivarrimin e Liridona...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Të mërkurën e javës që shkoi, Liridona Ademaj, 30 vjeçare, u gjet e vrarë në një veturë. Fillimisht u tha se bëhej...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.