×
 • Lajme
 • Lajme

  Bajrami: Kurti po zhdukë shtresën e mesme, të varfërit po i varfëron edhe më shumë

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Nënkryetarja e LDK-së, Hykmete Bajrami thotë se Qeveria e Albin Kurtit i ka investimet kapitale më të ulëtat në 10 vitet e fundit.

  Këtë deklaratë, Bajrami e dha si kundërpërgjigje ndaj Kurtit i cili tha se: “Kemi pasur pakon më të madhe mbështetëse për qytetarët në Ballkan”.

  “Qeveria Kurti i ka investimet kapitale me të ulëtat në 10 vitet e fundit, e kam fjalën për investimet kapitale të nivelit qendror, ka rritje të çmimeve mbi 23%, e produktet e domosdoshme kushtojnë sot rreth 50% më shumë se sa kanë kushtuar para ardhjes së kësaj qeverie në pushtet, çmimi i energjisë elektrike është dyfish me i lartë”, tha Bajrami.

  Siç thotë Bajrami, Qeveria përmes inflacionit ju ka marrë të ardhurat qytetarëve e të bizneseve dhe nuk i ka kthy ato as në shërbime dhe as në mallra/Blic/

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.