[wp-story]

Ekonomi / Biznes

Auto Mita e ka mbyllur vitin 2020 me statistika mbresëlënëse!

Auto Mita e ka mbyllur vitin 2020 me statistika mbresëlënëse!
11:10 | 20 Janar 2021

Para se të nisë mirë viti 2021, Auto Mita ka vendosur t’i ndajë me publikun statistikat mbresëlënëse të vitit që lamë pas.

Ndonëse të goditur nga pandemia, puna e liderit të industrisë së automobileve, Auto Mitës, nuk ka ndalur për asnjë ditë të vetme dhe kjo ka rezultuar në një vit të suksesshëm.

Shoqëruar me oferta të jashtëzakonshme e bombastike, Auto Mita ka arritur që ta mbajë primatin e veturave më të shitura dhe jo vetëm.

Reflektim i vitit 2020

I vështirë për të gjithë, por viti 2020 ishte viti kur ne punuam përtej mundësive që të krijojmë kushtet e mundësitë më të mira e inovative që ju të bëheni me veturë të re.Ju faleminderit që jeni pjesë e misionit tonë ta mbajmë Kosovën në hap me trendet botërore. Krenarë të mbetemi zgjedhja nr. 1 në tregun kosovar, me markën Renault si brendi më i kërkuar në Kosovë.Ju faleminderit për besimin!#AutoMita

Posted by Renault dhe Dacia – Auto MITA on Tuesday, January 19, 2021

 

 

Renault Captur – Crossover më i shitur në Kosovë

Renault Captur edhe për vitin 2020 ka mbetur Crossover më i shitur në Kosovë, duke qenë mbret për 5 vitet e fundit.

Dacia Sandero – vetura më e shitur në të gjitha kategoritë!

Dacia Sandero po ashtu ka arritur që të mbetet vetura më e shitur në Kosovë. Madje, jo vetëm në kategorinë e vet, por në të gjitha kategoritë e veturave.

Brendi Renault – më i dëshiruari në Kosovë

Veturat e brendit Renault mbesin më të dëshiruarat në Kosovë, ku sipas statistikave zyrtare janë më të shiturat në vendin tonë.

Artikull i sponzorizuar

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera