×
 • Auto
 • Auto

  Audi RS6 E-tron elektrik

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Divizioni Audi Sport do të shndërrohet në një markë sportive plotësisht elektrike në vitet e ardhshme, që do të thotë, ndër të tjera, se pasardhësi i RS6 Avant do të ketë motor elektrik.

  Një RS6 E-tron i tillë thuhet se mund të shfaqet në treg në të njëjtën kohë me modelin standard A6 E-tron të planifikuar për vitin 2023.

  Të dyja do të bëhen në platformën PPE për modelet elektrike, me RS6 E-tron për sa i përket fuqisë që është diku në nivelin e RS e-tron GT të Audi, i cili ka 440 kW / 598 kuaj fuqi dhe 830 Nm.

  Gjithashtu, Audi RS6 E-tron do të përshpejtojë në 100 km/h në pak më shumë se tre sekonda.

  Kujtojmë se koncepti Audi A6 e-tron (i shfaqur në prill të këtij viti) me një ngarkesë të vetme baterie prej 100 kWh mund të përshkojë 700 km (25 minuta janë të mjaftueshme për të ngarkuar deri në 80 për qind të kapacitetit të baterisë), por e ardhmja RS6 E-tron ende nuk do të ketë një gamë të tillë./FrontOnline/

   

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Auto12 Korrik 2024
  Ne duam vetura të çuditshme, të vjetra dhe klasike. Një e tillë vjen nga Audi – më saktësisht, Audi Union. I njohur...
  Auto11 Korrik 2024
  Subaru është drejtuar për në Festivalin e Shpejtësisë në Goodwood me një WRX ndryshe nga të tjerët. Sipas mediave të huaja, përcjell...
  Auto11 Korrik 2024
  Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo kjo ide, tanimë kemi një Porsche 911 hibride. Dhe për të qenë të sinqertë, ajo është...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.