Auto

Audi Q4 e-tron me versione të reja

Audi Q4 e-tron me versione të reja
12:21 | 04 Gusht 2021

Gama e Audi-së plotësisht elektrike Q4 e-tron është zgjeruar me disa versione të reja. Para së gjithash, ekziston Q4 Sportback 40 e-tron i cili ka gamën më të gjatë në rangun Q4, 534 km me një mbushje sipas standardeve WLTP.

Ky version normalisht ka një motor elektrik me 150 kW / 204kuaj fuqi, transmeton FrontOnline.

Nga ana tjetër, Q4 45 e-tron quattro ka motorë elektrikë me një total prej 195 kW / 265kuaj fuqi dhe përshpejton nga 0 në 100 km/h në 6.9 sekonda dhe mund të arrijë shpejtësinë 180 km/h.

Q4 e-tron bazohet në platformën MEB dhe është i disponueshëm me një ekran infotainment 11.6 inç dhe një panel dixhital instrumentesh 10.25 inç.

Q4 Sportback 40 e-tron në Gjermani kushton 49,500 €, dhe Q4 45 e-tron kushton 50,900 €./FrontOnline/

 

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera