[wp-story]

Kronika

Arrestohet kosovari në aeroport, iu gjet një armë në valixhe

Arrestohet kosovari në aeroport, iu gjet një armë në valixhe
09:14 | 26 Nëntor 2020

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, dje është arrestuar një kosovar, meqenëse në valixhe i është gjetur një armë harkore me gjashtë shigjeta.

Sipas Policisë, i dyshuari me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Aeroporti Adem Jashari 25.11.2020 – 22:30. Nga zyrtarët doganor është vërejtur se në valixhen e të dyshuarit mashkull kosovar kishte një armë harkore me gjashtë shigjeta 78 cm të cilat janë konfiskuar. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, njofton Policia.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera