×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasadori Kapiti: T’i kujtojmë sakrificat e paraardhësve tanë dhe heroit, Adem Jashari

  FrontOnline
  28 Nëntor 2023

  Sot, në pritjen e organizuar nga Baroness Blake për nderë të Ditës së Falmurit Kombëtar, ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britani, Ilir Kapiti ju drejtua të ftuarve me një fjalë rasti për nderë të 111 përvjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

  Ai tha se këtë ditë janë bashkuar për të nderuar simbolin e unitetit, forcës dhe krenarisë së kombit shqiptar, transmeton klankosova.tv.

  ”Lordët e mi, baronesha, deputetë, të nderuar, zonja dhe zotërinj,
  Sot po vizitoj shtatoren e heroit tonë kombëtar, Skënderbeut, në Londër, pranë Ambasadës sonë të re, i cili luftoi nën këtë flamur për lirinë e të gjithë shqiptarëve. Kjo ditë ka një rëndësi të madhe për të gjithë shqiptarët, pasi jemi bërë bashkë për të nderuar simbolin e unitetit, forcës dhe krenarisë së kombit tonë. Le të kujtojmë sakrificat e paraardhësve tanë dhe heroit tonë të ndjerë kombëtar Adem Jashari në përcaktimin e kombit tonë dhe vlerave të tij”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun rrugor. Në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.