×
 • Lajme
 • Lajme

  Aliu e Hetemi nënshkruajnë memorandum për mirëmbajtjen e rrugëve

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi për mirëmbajtjen verore dhe dimërore të disa rrugëve në këtë komunë.

  “Prej sot, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka marrë përsipër mirëmbajtjen verore dhe dimërore të këtyre rrugëve: Maxherë – Bistricë, Bistricë – Koshtovë e Vllahisë, Koshtovë e Vllahisë – deri te lidhja me magjistralen Mitrovicë – Leposaviq, si dhe Koshtovë e Vllahisë – Cerajë”, ka shkruar ministri Aliu.

  Ai ka thënë se do të vazhdojnë edhe më tutje me mirëmbajtjen verore e dimërore të rrugëve nacionale e regjionale, njëherësh edhe shumë rrugëve tjera lokale në veri të Kosovës.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, dhe homologia e saj sllovene, Tanja Fajon, duan të promovojnë integrimin e shpejtë të Ballkanit Perëndimor...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit Arbërie Nagavci për shkak të rezultatit të dobët...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.