×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Adoleshenti që fitoi 2.5 milionë dollarë nga Fortnite, shpërthen në lot pasi iu ndalua përjetë të luajë

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Adoleshenti britanik Jarvis Kay u zbulua se ishte ndaluar të luante Fortnite, pasi ishte kapur duke mashtruar.

  I riu, i njohur si FaZe Jarvis, transmetoi një video të tij duke përdorur ‘aimbots’ – një taktikë që ndalohet në Fortnite.

  Jarvis u ndalua menjëherë nga loja e saj nga zhvilluesi i saj, Epic Games, dhe që nga ajo kohë ka postuar një ndjesë të përlotur, duke pretenduar se ai dëshironte ta kishte ditur se sa të rënda ishin pasojat.

  Dhe tani, siç shkruajnë mediat e huaja, nëna e Jarvis, Barbara Khattri, ka folur në lidhje me ndalimin e tij të Fortnite, duke pretenduar se djali i saj është i “thyer”.

  Duke folur për MailOnline, ajo ka thënë: “Jarvis bëri një gabim dhe ai e pranon atë. Por komuniteti i lojërave duhet të rimendojë se si i trajton njerëzit”.

  Jarvis ka grumbulluar fituar rreth 2 milionë funte nga luajtja e Fortnite në kanalin e tij në YouTube, dhe fitoi 27.500 funte in në reklama vetëm gjatë muajit të fundit./Front Online/

   

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Antony Blinken iu kundërpërgjigj pretendimeve të Hamasit se SHBA-ja dhe Izraeli i dhanë fund armëpushimit sepse dëshironin që armiqësitë të rifillonin mes...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.