×
 • Lajme
 • Lajme

  A do të shkrihet PSD në AAK? – Flet Kaqusha Jashari

  FrontOnline
  03 Nëntor 2019

  Themeluesja e PSD-së, Kaqusha Jashari, po e konsideron si të pabazuar deklaratën e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, se partia e saj mund të shkrihet tek partneri i koalicionit.

  Shpeshherë në tubime fushate dilte në rend të parë, andaj edhe disa herë respektohej nga lideri i koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj.

  Por ky respekt pak çon peshë krahas zhgënjimit që Kaqusha Jashari ka me partnerin e koalicionit AAK-ne.

  Ajo nuk fitoi ulëse, duke qenë si kandidatja më e vjetër si deputete dhe po dyshon se brenda listës iu bën manipulime.

  “Ne me AAK-në asgjë më nuk kemi. Kemi pas koalicion jo të suksesshëm, në tërësi bashkë si koalicion, por edhe plus jemi të zhgënjyer që brenda koalicionit me ish-deputetët tanë me kalu aq keq”, u shpreh Jashari.

  Jashari është hatëruar edhe më shumë kur këto ditë kryetari i AAK-së, Haradinaj, u deklarua se PSD mund të shkrihet në AAK.

  “Shkrirje jo vetëm në AAK, por në asnjë parti tjetër nuk vjen në konsiderim”, theksoi themeluesja e PSD-së, Kaqusha Jashari.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka vizituar sot shtëpinë e rreshterit të ndjerë, Afrim Bunjaku në fshatin Samadrexhe, për t’i...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që të ketë hetim ndërkombëtar për sulmin terrorist ndaj Policisë së...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori amerikan, Jeff Hovernier, në një konferencë për media ka thënë sot se sulmi terrorist i së dielës ishte shumë i madh...
  Të tjera
  Sport26 Shtator 2023
  Barcelona do të duhet të jetë kreative në mënyrë që të sigurojë që ata të mbajnë Joao Felix dhe Joao Cancelo përtej...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Zoleka Mandela, mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla deklaroi se Millan Radoiçiq, një ndër njerëzit më të afërt të presidentit serb Aleksandar Vuçiq,...
  Vip26 Shtator 2023
  Ish-ylli i WWE, Hulk Hogan u martua për herë të tretë gjatë fundjavës pasi kurorëzoi dashurinë me Sky Daily në Clearwater të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas videos së publikuar nga ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ku...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i NISMA-së, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se sot bashkë me bashkëpuntoriët e tij ka ngushëllyer familjen e heroit më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.