×
 • Lajme
 • Lajme

  47.4 përqind e qytetarëve besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Mbi 47 përqind e qytetarëve të Kosovës besojnë se Qeveria e Kosovës do ta pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

  Këtë e thotë sondazhi i fundit i bërë nga Instituti PIPOS, i cili është prezantuar në Rubikon të Klan Kosovës.

  45.1 përqind e qytetarëve besojnë se qeveria nuk do ta pranojë Asociacionin, derisa 7.6 përqind e tyre janë shprehur se nuk kanë mendim.

  Në pyetjen tjetër se cili do të ishte ndikimi i AKS-së, 27.0 përqind besojnë se do ta nxisë njohjen e Kosovës nga Serbia, kurse 20.6 që do ta nxisë ndarjen e Kosovës.

   

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Vip13 Prill 2024
  Ilir Shaqiri, fituesi i Big Brother VIP1, nuk ka shpëtuar pa komentuar këtë edicion të Big Brother. I ftuar në “Cherry on...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri teknik i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Pançe Toshkovski deklaroi se atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.