[wp-story]

Bota/Rajoni

2.391 raste të reja në Kroaci, 60 të vdekur

2.391 raste të reja në Kroaci, 60 të vdekur
14:48 | 31 Dhjetor 2020

Në 24 orët e fundit, 2.391 raste të reja të infektimit me virusin korona janë konfirmuar në Kroaci dhe 60 njerëz kanë vdekur, njoftoi sot Selia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Janë 8.899 raste aktive, mes tyre 2.524 pacientë në trajtim spitalor, nga të cilët 231 në aparat respirator. Në 24 orët e kaluara, 1.733 njerëz u shëruan dhe 8.441 u testuan. Aktualisht, 22,010 qytetarë janë në vetë-izolim.

Që nga fillimi i pandemisë, virusi korona është konfirmuar në 210.837 njerëz, nga të cilët 198.018 janë rikuperuar dhe gjithsej 3.920 njerëz kanë vdekur.

Deri më tani, një total prej 1.019.109 njerëz janë testuar.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera